Photo-Y-summer.jpeg

Vasaros metu stebimi įvairūs gamtos reiškiniai, pvz., audros su žaibais, viesulai, uraganai, ciklonai, tornadai ir taifūnai.

Icon-B-spring-Converted.svg Vasarą sulaukiame ilgiausios metų dienos.

Icon-B-summer-ai.svg Šiuo metų laiku dera arbūzai. 

Vasaros sezono problemos

Vasaros metas kupinas magiškų akimirkų ir įvairios veiklos. Daugelis žmonių labiausiai laukia ilgesnių dienų ir galimybės pasimėgauti saulėkaita. Tačiau vasara turi ir blogąją pusę, nes su ja siejami ir tam tikri susirgimai. Dėl didelio karščio ir drėgmės padidėja tam tikrų sveikatos sutrikimų, pvz., perkaitimo, dehidratacijos, nudegimo saulėje, bėrimų ir kt., rizika. 

nutri.svg Vasaros metu užklupęs karštis ir drėgmė sunkina oro judėjimą nosies ertmėmis, todėl kvėpavimo takuose užsilieka teršalai, žemės, dulkės ir žiedadulkės, galinčios sukelti dusulį, kosulį ir astmą. Per ilgas buvimas saulėje gali pasibaigti skausmingais nudegimais, perkaitimu ar net odos vėžiu. Siekdami apriboti itin aukštos temperatūros poveikį odai lauke dėvėkite apsaugančius drabužius (lengvus ir neaptemptus), akinius nuo saulės, skrybėles, naudokite lūpų balzamus ir kt. priemones. 
food.svg Kai kurios virusinės infekcijos taip pat yra sietinos su vasara, nes kai kurie virusai suaktyvėja tik esant ekstremaliai temperatūrai. Pavyzdžiui, vėjaraupiai, lydimi tokių nemalonių simptomų kaip niežulys, pūslės ir galvos skausmas dažniausiai užklumpa vaikus vasaros metu. Nors rinovirusai, sukeliantys paprastąjį peršalimą, gripą ir plaučių uždegimą, būdingi šaltuoju metų laiku, jie neišnyksta ir vasarą.

Trys padėsiantys žingsniai

Kiekvienas iš mūsų savo labui galime imtis kelių veiksmų...

cal.svg

Gerkime pakankamai vandens

Dėl aukštos temperatūros vasaros metu prarandame daug skysčių. Todėl tokiu metu svarbu gerti pakankamai vandens, padėsiančio išvengti dehidratacijos ir perkaitimo.

body-2.svg

Maitinkimės sveikai

Nesvarbu, ar leidžiate laiką lauke, ar viduje, įsitikinkite, kad jūsų maistas yra tinkamai termiškai apdorotas ir paruoštas, kad išvengtumėte bakterinių infekcijų, kurios vasaros metu dažnai sukelia apsinuodijimą maistu. Taip pat svarbu laikyti greitai gendančius maisto produktus šaltai ir vengti sugedusio maisto.

Papildai, kurie padeda
cal.svg

Saugokime odą

Tiesioginiai karštos saulės spinduliai gali sukelti odos nudegimus, šilumos smūgį ir odos bėrimus. Pernelyg ilgas saulės šviesoje esančių UV spindulių poveikis gali sukelti odos vėžį. Pateikiame kelis patarimus, padėsiančius išvengti šių problemų:

  • dėvėkite apsaugančius drabužius;

  • linksmindamiesi saulėje naudokite apsauginį kremą nuo saulės;

  • lauke dėvėkite akinius nuo saulės.